Praleisti juostelės komandas
Pereiti prie pagrindinio turinio

Antraštė

Balsavimas užsienyje 2019 m.

Turinys

Balsavimas_uzsienyje.jpg
Registruokimės, kvieskime tai daryti draugus, pažįstamus, dalinkimės informacija:

BALSAVIMAS UŽSIENYJE

Ką daryti norint balsuoti gyvenantiems užsienyje?

1.  Privaloma elektroniniu būdu užsiregistruoti Rinkėjo Puslapyje (https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija). Užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus.

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, privalo registruotis iš naujo prieš kiekvienus rinkimus – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

·         Rinkėjams, kurie registravosi balsavimui užsienyje ankstesniuose rinkimuose ir nurodė savo el. pašto adresus, VRK elektroniniu paštu išsiųs informaciją apie registraciją balsavimui kituose rinkimuose.

·         Rinkėjo registracijos prašyme rinkėjas turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti – paštu ar atvyks į diplomatinę atstovybę nustatytu laiku. Jei rinkėjas apsistojęs valstybėje, kurioje nėra Lietuvos atstovybės, registracijos sistemoje reikia įrašyti valstybę, kurioje rinkėjas gyvena ar yra laikinai, ir sistema automatiškai parinks artimiausią Lietuvos atstovybę, kurioje bus galima balsuoti paštu.

2. Balsuoti:

  A.  LR diplomatinėje atstovybėje. Rinkimų dieną su asmens dokumentu atvykite į  atstovybę (http://keliauk.urm.lt/lt/embasycontacts). Nepamirškite atstovybės puslapyje pasitikrinti balsavimo laiko.

  B.  Paštu. Jei rinkimų dieną negalite atvykti į LR atstovybę, galite balsuoti paštu, tačiau tai būtina nurodyti registruojantis balsavimui. Adresu, kurį pateikėte užsiregistruodami, gausite rinkimų biuletenį. Jį užpildę nedelsdami išsiųskite nurodytos diplomatinės atstovybės adresu.

****

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės  (PLB) pilietinė iniciatyva DABAR2019 siekia skatinti po visą pasaulį migruojančius lietuvius nepamiršti savo pilietinės pareigos ir aktyviai balsuoti artėjančiuose Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europarlamento rinkimuose bei planuojamame referendume dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo. Projekto tikslas – pateikti informaciją apie tai, kaip tapti rinkėju, balsavimo procesą, kandidatus ir jų rinkimines programas. Balsuodamas prisidedi prie Lietuvos ateities kūrimo! 
http://musumetasdabar.lt/

Loreta Timukienė
JAV LB KV Vicepirmininkė informacijai
informacija@javlb.org / m. 708.262.1212

Balsavimas-skaiciai.png

 

Galioja iki

 

Priedai

Sukurta: 2019.03.02 14:35 Aukštakalnis, Tadas
Paskutinį kartą modifikuota: 2019.03.02 14:38 Aukštakalnis, Tadas